Az új épület megnyitása alkalmából Intro, azaz bevezetés címmel nyílt napot tartott az intézmény, amelyen nemcsak a műhelyekkel, műtermekkel és stúdiókkal, hanem az azokat használó hallgatók és oktatók tevékenységével is megismerkedhettek az érdeklődők. Izgalmas programok hosszú sora, köztük a jövő járműveinek bemutatója, a gasztronómiai show, az ékszer-performansz, a székkiállítás vagy épp az animációs filmvetítések illusztrálták azt, mennyire sokszínű oktatás, alkotómunka és kísérletezés zajlik az egyetemen.
„Budapest a hazai kreatív ipar központja, a MOME pedig a magyar dizájn zászlóshajója” – jelentette ki Fürjes Balázs, a kiemelt fővárosi fejlesztések kormánybiztosa a Média- és Műteremház átadásán. Mint mondta, az egyetem kampuszának három év alatt megvalósuló, átfogó fejlesztésére 19 milliárd forintot fordít a kormány.
Gulyás Gergely országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy az új kampuszon egy olyan különleges hely jön létre, ahol az évszázados hagyományok találkoznak a mai kor igényeivel. Kiemelte, hogy a MOME új központja a XXI. század technológiáját és oktatási rendszerét honosítja meg, amely a működésével nemcsak az egyetemi polgárok, hanem a tágabb közösség, a kerület, Budapest és az egész ország számára hasznot hoz majd.
Fülöp József rektor szerint a technológiai újítások miatt gyorsan változó világunkban egyre nagyobb jelentősége van a kreativitásnak, az intuíciónak és az empátiának. Ezzel összefüggésben a dizájn szerepe is nő, hiszen a technológiai újdonságok a dizájnerek közreműködésével válhatnak életünk hasznos részévé.
„A hegyvidéki környezetbe illeszkedő, mértéktartó fejlesztés” – így jellemezte Pokorni Zoltán polgármester az egyetemi beruházást. Elmondta, hogy a MOME és az önkormányzat elképzelése megegyezett azzal kapcsolatban, hogy az új kampusz legyen nyitott, az egyetem területén kialakítandó park a közösségi létesítményekkel, például a menzával, étteremmel, kávézóval együtt váljon a környék szerves részévé.
A MOME kampuszfejlesztése keretében eddig a Csomay Zsófia és Németh Tamás (CET építésziroda) által tervezett Technológiai Park – a Műhelyház, illetve a Média- és Műteremház – valósult meg. A projekt hátralévő részében, Gunther Zsolt és Csillag Katalin (3h építésziroda) tervei alapján, várhatóan az év végére készül el a mesterképzésnek otthont adó főépület rekonstrukciója, egy-egy új épület az alapképzés és a tudásközpont számára, valamint az új főbejáratként és közösségi térként funkcionáló MOME Szíve. Az egyetem területén lévő, műemléki védettségű Gondűző-villa is újjászületik, végül pedig a nyitottá váló park rendezésére kerül sor.